Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Арсен Марінушкін: «Клієнти ПриватБанку мають робити певні висновки»

Журналісти телеканалу NEWS ONE спитали у телеглядачів, що на їх думку означає націоналізація ПриватБанку: 7% відсотків опитаних  важають таку міру захистом інтересів вкладників, а 93 % — вбачають у цьому боротьбу з олігархами. Взагалі участь в опитуванні прийняли більше 12 тисяч глядачів.

До студії телеканалу на обговорення теми націоналізації Привату був запрошений координатор з питань владників ГО «Громадський контроль банків» Арсен Марінушкін.

— Не можу у вас не спитати стосовно нашого голосування. Як ви оцінююте відповіді наших телеглядачів? І чому на вашу думку телеглядачі вважають, що якщо ми візьмемо  на себе борги Коломойського, то це означає боротьбу з олігархами?

— Слід сказати, що в державі так склалося, що банківська система дуже залежить від політики і від самих політиків і це дуже не правильна побудована банківської системи: не повинна вона залежати від політичної ситуації взагалі в державі. Так ось я безумовно приєднаюсь до опитування і процента в 93%, мій голос саме там. Тому що я вважаю, що таким чином президент і його команда намагаються відсторонити Коломойського від можливості маніпулювати владою, маніпулювати тим, що взагалі може впливати на державу.

— Як ви оцінюєте це рішення? На скільки воно складно давалось? Ми знаємо, що до останнього моменту були сумніви чи піде держава на цей крок? Як думаєте що стало останньою краплиною?

-Я думаю, що це рішення було прийнято давно. Я аналізую всі виступи голови Національного Банку України. Так ось ще місяць тому назад вже голова національного банку України заявляла про те, що розглядається таке питання урядом, а разом з тим я вважаю, що  саме від Національного банку України була така інформаційна атака. Я думаю, що це все було умисно і заплановано.

— ПриватБанк посилається на один з телеканалів, це «Інтер». Вони кажуть, що останній сюжет, який вийшов, про те що з понеділка банк припинить виконувати свої забов’язаня…Це дійсно цікаво…Чи дійсно держава була замовником таких сюжетів?

— Те що замовником був саме Національний Банк України свідчить те що, коли була вся ця інформаційна атака на ПриватБанк, то Національний Банк України взагалі не робив ніяких офіційних заяв. Не говорив про те що з банком буде все гаразд, вони зайняли дуже наглядову позицію і разом з тим на  своєму сайти постійно публікували звітну інформацію діяльності ПриватБанку і інших банків. Так ось спеціалістам, які вивчали цю інформацію було зрозуміло в якому стані знаходиться ПриватБанк. І тому експерти почали висловлювати свою думку с приводу діяльності ПриватБанку і як це може відобразитися на вкладниках.

— Як ви думаєте від чого Національний банк намагається відвернути увагу таким кроком с ПриватБанком?

— Нажаль, тут прогнозувати, що має на думці адміністрація Президента взагалі неможливо, оскільки останнім часом я особливо би не вірив національному банку України, оскільки ми достатньо часто спостерігаємо, як із банком Дельта, VIB-банком, перед визнанням їх неплатіжоспроможними і його заступники, голови адміністрації НБУ заявляли, що з  банком буде все добре, вкладники нехай не хвилюються і все це є інформаційною атакою і взагалі влада зробить все щоб повернути кошти вкладникам. Так ось я спостерігаю зараз ту ж саму картину, яка відбувалась з крупними банками і кредитори повинні зробити певні висновки, що націоналізація таким чином банку, ні я ким чином не в інтересах вкладників.

— Як себе можуть захистити вкладники?

-Я скажу конкретно за себе: я в банку вже не зберігаю кошти 3 2014 року, тому що я сам є постраждалим вкладником одного із великих банків. І я вже тоді, коли один раз вклав гроші і хотів ніби-то заробити на відсотках і так вийшло, що моє інвестування – це була сама велика моя помилка в моєму житті. Клієнти ПриватБанку мають робити певні висновки. В державі 87 банків, а Приват став 88 банком, який визнаний неплатіжоспроможним в Україні. Безумовно ви бачите, що в Києві розвиваються новобудови, це свідчить про те що гроші забирають з вкладів і вкладають їх безпосередньо в нерухомість. Разом з тим ви бачите, як реагує ринок валюти. Як такі випадки одразу коливання курсу до гривні. І це коливання не 10 копійок.

— Юлія Тимошенко під час погоджувальної ради змалювала все в надзвичайно темних тонах. Вона каже, що ось ця ситуація з ПриватБанком сьогодні започаткує крах банківської системи від центу до регіонів і нічого гарного 2017 рік, зокрема в економічному плані нам не прогнозує.

Я погоджуюсь з цією тезою. Давайте спробуємо знайти приклад, де зайшла держава і реформатори, які себе позиціонують , як європейська влада, де би вони що змогли зробити. Ось Вам приклад з державним підприємством «Укрпошта». Взагалі не розвиваються ніякі послуги. Там де входить держава розвитку взагалі ніякого не буде. Ну після націоналізації можливо 6 місяців – рік ще банк буде нормально обслуговувати  своїх клієнтів,після того будуть певні проблеми, тому що ті особи, які будуть керувати банком, чиновники, вони ніяк не будуть зацікавлені в розвитку свого комерційного бізнесу.

Чи вірно ми розуміємо, що після націоналізації Приват_Банку державо буде підворовувати з банку.

-Я думаю «трошечки»- це ви м’яко сказали, я думаю там будуть красти конкретно.

— Що ви порадите громадянам України, які мають якісь там рахунки?

— Попереш я рекомендував би кредиторам, які мають там великі депозити, вжити заходів, щоб розкидати свої депозити на своїх рідних, для того, щоб всі депозити були не більше 200 тисяч гривень. Щоб вони  гарантувалися Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

— Тут є такий момент, держава також акцентувала на ньому увагу, якщо банк державний, то повертают всю суму.

— Тільки божевільні люди довіряють свої кошти банківській системі. Такі великі кошти неможливо довіряти банківській системі. Що я буду радити клієнтам банку: безумовно, якщо є така можливість – забрати свої кошти з ПриватБанку і вкладати їх в долар США. Але можливо багато політиків скажуть про мій виступ, що це неправильно але коли я розмовляв з банкірами, політиками я ім. задавав питання «Скажіть будь ласка в якому банку ви зберігаєте свої заощадження. Так вони всі казали, що ні в якому.

Поділитись в соцмережах: