Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Глава правління «Михайлівського» звинувачує Фонд у блокуванні виплат вкладникам

Відповідно до закону про гарантування вкладів кошти, що надійшли на банківський рахунок клієнта, є внеском і гарантуються Фондом незалежно від того, що або хто був джерелом надходження цих коштів на рахунок клієнта. Про це в Facebook повідомив колишній глава правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко, передає УНН.

І.Дорошенко назвав неправомірною відмову Фонду гарантування вкладів у виплатах вкладникам фінансових компаній, які виступали партнерами банку.

Також він розповів яким чином банк «Михайлівський» співробітничав з фінансовими компаніями.

«Банк, розширюючи сферу обслуговування населення і пропонуючи вибір найбільш вигідних і цікавих продуктів, виступав посередником деяких фінансових компаній по залученню ними коштів від фізичних осіб. Така діяльність повністю відповідала чинному законодавству України і піддавалася неодноразовому перевірці всілякими державними органамі.Такая діяльність не порушувала ніяких норм законодавства або інтереси фізичних осіб. Фактично це аналог фідуціарних депозитів або інвестиційних продуктів, які широко пропонуються європейськими банкамі.Фінансовие компанії платили до державного бюджету в величезному розмірі податки з доходів, які ці компанії виплачували фізичним особам за користування їхніми коштами. Тому дана співпраця є вигідним , як самим фінансовим компаніям і фізичним особам, так і державі в целом.Партнери банку завжди виконували свої зобов’язання перед клієнтами і бюджетом «, — зазначив він.

Однак, в травні 2016 року фінансові компанії повернули всі залучені кошти на рахунки клієнтів, відкриті в банку «Михайлівський», підкреслив І.Дорошенко.

«У повному обсязі було виплачено відсотки за користування такими позиками і сплачені податки до державного бюджету.
Після переказу коштів клієнтів на рахунку в банку, всі зобов’язання з виплати вкладникам їх коштів перейшли до банку. І банк до кінця дня 23 травня цього року виконував такі зобов’язання перед вкладниками. На 23 травня в банку не було картотеки і невиконаних платежів клієнтів. Це незважаючи на те, що 20 травня НБУ почав блокувати платежі по коррахунках. Після 23 травня, коли в банк була введена тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів, виконання даних зобов’язань повинно було продовжитися. Однак Фонд гарантування, на мою думку, безпідставно не компенсує частини вкладників їхні кошти, які знаходяться на їх рахунках (включаючи 2-х сторонні договори з фінкомпаніями) «, — підкреслив І.Дорошенко.

Про те, що Фонд гарантування діє неправомірно, свідчать і рішення судів, зазначив він.

«Правильність моєї думки поділяють також і суди, наприклад, як відомо, судовим рішенням у Вінниці, яке вже вступило в силу, визнано незаконною бездіяльність Фонду по невиплаті вкладу одному з клієнтів банку» Михайлівський «, з яким фінансова компанія — партнер банку повернула на рахунок отриману від неї ссуду. Цьому я маю намір і далі захищати інтереси вкладників усіма можливими способами і не допустити, щоб вони втратили довіру до банку «Михайлівський», його керівників і банківської системи в цілому, на завоювання якої ми працювали, починаючи ще з фінансової кризи 2008 року «, — резюмував І.Дорошенко.

Поділитись в соцмережах: