Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Кримінальне провадження проти ВіЕйБі банку закрили

Також вже не під слідством і глава банківської установи Бахматюк.

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу банку, правоохоронці не знайшли підтверджень фактів зловживань.

У ВіЕйБі Банку не було ніяких зловживань — до такого висновку прийшли в Головному слідчому управлінні Національної поліції в м.Києві, в якому, за зверненням Прокуратури столиці, розслідувалася відповідне кримінальне провадження.

Також повідомляється, що посадові особи ПАТ «ВіЕйБі банк» направляли кошти рефінансування Нацбанку виключно на підтримку фінансової стабільності установи та виплати вкладникам-фізособам. При цьому ні зловживань, ні розкрадання коштів, ні змови з посадовими особами НБУ, ні списання кредитної заборгованості пов’язаних осіб в банку в період до введення тимчасової адміністрації протягом 2014 роки не виявлено.

 «За результатами розслідування було прийнято рішення закрити провадження у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Лист з копією постанови направив колишньому керівнику» ВіЕйБі Банку «слідчий НП Віталій Сиченко», — йдеться в повідомленні прес-служби.

За інформацією банку, згідно з постановою слідчого, НБУ виділяв рефінансування «ВіЕйБі Банку» відповідно до діючего на той момент законодавства, а також під заставу, оціночна вартість якого більше, ніж в два рази перевищувала суму рефінансування. При цьому кошти були спрямовані за цільовим призначенням — на погашення вкладів фізосіб і підтримку фінансової стабільності установи.

 «Досудовим розслідуванням фактів розкрадання коштів не встановлено, в той же час доведено вчинення посадовими особами дій, спрямованих на виконання взятих банком зобов’язань щодо своєчасного повернення їх депозитних вкладів», — цитує постанову слідчого прес-служба банку.

Слідчий, зокрема, вказав, що аналіз дій посадових осіб банку свідчить про намір підтримувати ліквідність банку і його платоспроможність в умовах економічної та політичної кризи, в тому числі і з урахуванням безнадійної заборгованості позичальників, які перебувають на території Донецької та Луганської областей і повернення кредитів якими на даний момент неможливо.

«Таким чином, ні в діях посадових осіб» ВіЕйБі Банку «, ні в діях кінцевого бенефіціара Олега Бахматюка ознак кримінальних злочинів не встановлено, у зв’язку з чим прийнято рішення про закриття провадження», — повідомили в прес-службі.

У свою чергу, глава ради директорів Ukrlandfarming і кінцевий бенефіціар «ВіЕйБі Банку» Олег Бахматюк підкреслив, що таке рішення слідчого Нацполіціі в черговий раз підтвердило безпідставність звинувачень Національного банку в нібито мавших місце зловживаннях і виведення коштів рефінансування з «ВіЕйБі Банку».

 «Ми продовжуємо вважати публічні заяви і юридичні дії Нацбанку щодо акціонерів і менеджменту» ВіЕйБі «спробою рейдерського захоплення найбільшого в Євразії агрохолдингу і його активів. Адміністративний тиск на бізнес, та ще й з боку органу, який покликаний підтримувати фінансову стабільність держави, постійно знижує інвестиційну привабливість не тільки банківського або аграрного сектора, але і країни в цілому. При цьому ми наполягаємо на правовому вирішенні будь-яких суперечок між акціонерами банків і регулятором ринку «- зазначив Бахматюк

Поділитись в соцмережах: