Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Нардеп хоче через суд хоче анулювати призначення Гонтаревої главою НБУ

В судовому порядку нардеп Сергій Тарута хоче визнати рішення про призначення Валерії Гонтаревої на посаду глави Національного Банку України незаконним.

Підставою для такого звернення до феміди став той факт. що вона не проходила перевірку на відповідність посаді. Про це сьогодні повідомив журналіст Олександр Дубінський.

 Він зазначає, що відповідно до статті 11 Закону України «Про протидію корупції» цю перевірку проводять відразу кілька відомств: АП, МВС, Мін’юст, Державна фіскальна служба, Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти.

«Адміністрація президента заявила, що взагалі не проводила перевірку, так як закон не передбачає таку для позиції глави НБУ.В свою чергу керівництво Апарату Верховної Ради України відмовилося оприлюднити результати перевірки, мотивуючи це тим, що дані перевірки є конфіденційними і без згоди самої Гонтаревої вони їх надати не можуть, тому направили їй відповідний запрос.Но насправді, швидше за все, перевірки просто не було ». — Пише Дубинський.

По-перше, перевірка проводиться за письмовою згодою самого кандидата. Гонтарева дала його 18 червня 2014 року, а призначена на посаду була вже 19 червня.

Тобто на перевірку у відомств був один день, за який її провести неможливо.

По-друге, запити на проведення перевірки її як кандидата надійшли лише 30 липня 2014 року, а відповіді на них були відправлені в період з 4 по 8 серпня 2014 року.

Про це перевіривши Гонтареву відомства повідомили, відповідаючи на запити Тарути.

«Це означає, що перевірка проводилася лише через 1,5 місяці після призначення Гонтаревої на посаду глави НБУ, що є порушенням Закону« Про протидію корупції »», — повідомив Дубнскому в коментарях пан Тарута.

Маючи на руках факти, що свідчать про те, що призначення Валерії Гонтаревої пройшло з порушенням Конституції України та трьох законів ( «Про протидію корупції», «Про регламент Верховної Ради», «Про комітети Верховної Ради») депутат подав позов до Вищого адміністративного суду України з вимогою скасувати постанову Верховної Ради про призначення Валерії Гонтаревої на посаду глави НБУ.

Поділитись в соцмережах: