Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Не довіряй і перевіряй: якщо ви все-таки вирішили стати вкладником

В умовах, коли в Україні регулярно з’являються банки банкрути, а рахунок обдурених ними вкладниками вже пішов на мільйони багато українців воліють обходити банківські структури стороною і не довіряти їм свої вільні кошти. Однак в Правову приймальню надходять запитання і стосовно того, на що варто звернути увагу вибираючи банк для розміщення депозиту.

«Здрастуйте, планую покласти гроші на депозит, так як зберігати вдома свої зароблені тяжкою працею кошти не безпечно, але не знаю в якому банку краще розмістити свої кошти під відсотки в умовах сьогоднішньої банківської ситуації, підкажіть будь ласка на що слід звернути увагу і як вибрати банк ? », -написав в Правову приймальню центру Правовий допомоги житель Полтави.

Рекомендації, підготовлені юристами Єдиного центру правової допомоги, звичайно не гарантують Вам того, що банк вкладником, якого ви маєте намір стати в один прекрасний день не перетворитися в банкрут, але в умовах стабільної банківської системи цей алгоритм є максимально правильним для вибору банку, для розміщення депозитів .

Якщо ви все-таки зважилися стати вкладником одного з українських банків, то вам варто бути вкрай уважним і обережним. При виборі банківської установи, якому ви все-таки зважилися довірити свої кошти зверніть увагу на ряд чинників.

Так, на сьогоднішній день це питання є актуальним і проблемним, але в той же час якщо Ви вирішили покласти свої гроші на депозит в банк, необхідно перевірити інформацію про Банк, яка повинна бути актуальною і достовірною. Перш за все інформація про систему гарантування вкладів фізичних осіб, а також:

  • має банк дозвіл (ліцензію на здійснення банківських операцій);
  • банківський звіт (аудиторський висновок) про результати діяльності банку за звітний період, зокрема на кредитний портфель)
  • чи є банк учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, оскільки Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом;
  • чи не знаходиться банк на стадії виведення неплатоспроможних банків з ринку шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації неплатоспроможних банків;
  • а також проаналізувати інформацію про банк, зокрема про ставки по депозитах (якщо банк підвищив в кілька разів ставки, інформація про акціонерів проблемні чи ні, а також на рекламну активність банку з метою залучення додаткових коштів).

Нагадаємо, що на сайті Єдиного центру правової допомоги ошуканим вкладникам і позичальникам надаються безкоштовні консультації онлайн в Правовій приймальні. Також питання, скарги та звернення приймаються за номером гарячої лінії: 0800-40-10-20.

 

Поділитись в соцмережах: