Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Покрокова інструкція

На сьогоднішній день банківська система переживає не найкращі часи. Фінансова, економічна криза, безвідповідальність НБУ та дії власників банків призводить до того, що вже вісім десятків банків визнано неплатоспроможними, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запроваджує тимчасову адміністрацію.

З переліком фінансових установ знаходиться на стадії ліквідації можна ознайомитись на сайті Національного Банку України, а також на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, зазначено банки в яких введено тимчасову адміністрацію.

Але разом з цим якщо Ви опинились в такій ситуації повині здійснити ряд необхідних дій:

КРОК 1

Ознайомтесь з інформацією про те що банк, в якому Ви зберігали свої кошти, визнано неплатоспроможним на сайті, або з даною інформацією Ви може ознайомитись в офіційних ЗМІ (газетах «Урядовий кур’єр», «Голос України». Тимчасова адміністрація запроваджується строком до 3 місяців, а для системоутворюючих банків – до 6 місяців.

КРОК 2

Впевніться, що Ваш вклад гарантується фондом. 
Відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Фонд відшкодовує кошти в гривнях або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифікату включаючи відсотки на раховані на такі кошти.

Випадки по яких Фонд не гарантує кошти:

 1. передані банку в довічне управління;
 2. за вкладом у розмірі менше 10 грн;
 3. за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника;
 4. розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття НБУ рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможниж не минув 1 рік;
 5. розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, субєкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на винекнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття НБУ рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув 1 рік;
 6. розміщені на вклад власником істотної участі банку;
 7. розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні або має інші фінансові привілегії від банку;
 8. за вкладом у банку що є предметом застави та забезпечує виконання зобов`язань вкладника перед цим банком, в обсязі таких зобов’язань;
 9. за вкладам у філіях іноземних банків;
 10. за вкладам у банківських металах;
 11. розміщені на рахунках фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності;

Разом з тим, Фонд не гарантує розміщення коштів, які замасковані «під договори вкладів», будьте  дуже уважні, якщо Ви уклали договір позики, позички, управління коштів – Фонд не відшкодує Вам ці кошти. Практику укладання таких договорів пропонують ПАТ « КБ Приват Банк», ПАТ «Альфа Банк», ПАТ «ОТП Банк», раніше ПАТ «Банк «Михайлівський». Як правило залучення коштів відбувається на дуже привабливих умовах, під брендом банку та захисту вкладів страховою компанією Ви передаєте кошти не банку, а різни компаніям, як правило пов’язаним з власником банку. Переконливо не радимо зв’язуватися з такими пропозиціями банків та інших фінансових компаній, інакше є великий ризик втратити коштів.

Більш детально про використання схеми ПриватБанку можна подивитися тут.

Також, приклад втрати своїх заощаджень вкладникам Банку Михайлівського тут.

КРОК 3

Ви маєте правом на отримання коштів за вкладом у неплатоспроможному банку під час тимчасової адміністрації Під час тимчасової адміністрації вкладники можуть отримати до 200 тисяч гривень своїх коштів, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття НБУ рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Виплати здійснюються лише за договорами, строк дії яких закінчився та за договорами банківського рахунку (поточні, карткові рахунки) вкладників. Слідкуйте за виплата на сайті Фонду у розділі свого банку, там буде вказано який банк – агент визначено для виплати Ваших коштів.

КРОК 4 

Ви можете отримати відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду у період ліквідації банку.

Виплати відшкодування починаються не пізніше 7 днів з дня прийняття рішення про ліквідацію банку всім вкладникам кошти яких гарантуються фондом, незалежно від дати закінчення строку дії договору.

Вкладники мають право впродовж 30 днів з дня початку виплат отримати гарантовану суму за рахунок Фонду, якщо Ви не звернулись до банку протягом 30 днів з дня початку виплат, тоді Вам необхідно подати заяву на ім`я директора – розпорядника Фонду про відшкодування коштів за вкладами. Заява направляється на адресу Фонду: 04053, м. Київ, вул. Сечових Стрільців, 17 бажано рекомендованим або ціни листом з повідомленням.

Зразок заяви тут.

КРОК 5 

Ви можете заявити про свої кредиторські вимоги.

Для того, щоб отримати відсотки нараховані на Ваш вклад під час дії тимчасової адміністрації або суму, яка перевищує гарантовану, Вам необхідно пред’явити свої кредиторські вимоги до банку у вигляді письмової заяви на ім’я уповноваженої особи Фонду на ліквідацію. Заяву необхідно подати впродовж 30 днів з дня опублікування відомостей про ліквідацію банку та призначення ліквідатора.

Заява направляється на адресу ні на адресу Фонду, а на адресу уповноваженої особи, яка здійснює ліквідацію банку. Аресу можна подивитися на сайті Фонду. Лист направляється рекомендованим або цінним листом із повідомленням .

Інструкція тут, як заповнити та подати заяву тут.

Поділитись в соцмережах: