Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Українці можуть заявити про порушення несумісності суддів і прокурорів

Також за громадянами закріплено право скаржитися на порушення суддею процесуального права.

У громадян і юридичних осіб є право на звернення зі скаргами стосовно дисциплінарного проступку судді. Для реалізації цього права Вища рада правосуддя затвердила відповідні зразки оформлення цього виду скарг, які опубліковано на офіційному ресурсі.

 У відповідному заяву ви повинні конкретизувати в чому полягає порушення судді, вибравши з представленого переліку найбільш відповідний вашому випадку пункт.

 У числі дисциплінарних проступків значаені порушення ряду норм прцессуального права, корупційні правопорушення, розголошення таємниці, що охороняється законом, прийняття рішення, що порушує права і свободи громадян відмову в доступі до правосуддя та ін.

Відповідно до частини першої статті 107 Закону України «За судоустрій і статус суддів» право на звернення зі скаргою в дисциплінарній провині судді (дисциплінарної скарзі) має будь-яка особа; громадяни здійснюють вказане право особисто або через адвоката, юридичні особи — через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування — через своїх керівників або представників.

Згідно з частинами першою та другою статті 39 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Рада відкриває і розглядає справи про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності їх посад із діяльністю або статусом, визначеним Конституцією і законами України (справи про несумісність) справа про несумісність може бути порушено за заявою будь-якої особи, якій відомі відповідні факти.

Форми звернень також розміщені на сайті Вищої Ради Правосуддя.

У кожній з представленої форм визначені пункти, в яких необхідно уточнити в чому полягає порушення відповідності судді або прокурора.

Так громадяни можуть поскаржитися на суддю, якщо їм стало відомо, що він обіймає посаду в будь-якому іншому органі державного або місцевого самоврядування, полягає в рядах якої-небудь політичної сили або профспілці, бере участь в акціях протесту або мітингах. Об’єктом скарги можуть стати судді, які паралельно ведуть підприємницьку діяльність.

 Всього в заяві позначено 7 пунктів, що визначають порушення з боку суддів. У заяві про порушення вимог невідповідності прокурорів всього 3 таких пункту.

Зразки заяв опубліковані на офіційному сайті Вищої Ради Правосуддя.

Поділитись в соцмережах: