Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Валютні позичальники подали в суд на Національний Банк України

Єдиний центр правової допомоги має намір залучити НБУ до відповідальності за невиконання зобов’язань, прописаних статтями 99 і 35 Конституції України.

Розгляд цього позову в суді дозволить тимчасово призупинити, до прийняття рішення адмінсуду, відкриті цивільні справи, а також привернути увагу до питання незаконного валютного кредитування і кришування цього питання на державному рівні.

ГО «Єдиний центр правової допомоги» в рамках спільної діяльності з відстоювання прав валютного позичальника, було підготовлено та подано позовну заяву до Окружного адміністративного суду м .. Києва «Про захист прав та інтересів осіб, щодо захисту інтересів споживачів фінансових послуг (прав споживачів в разі придбання ним продукції у кредит) в зв’язку з бездіяльністю Національного банку України ».

Сьогодні, 8 лютого, відбулося перше засідання суду.

-Данну позовну вимогу адресовано до Національного Банку України. Ми звернулися до суду з тим, що Національний Банк України не виконав ряд своїх зобов’язань, в тому числі не забезпечив стабільність національної валюти, в слідстві чого сталася велика девальвація, — повідомила Марина Лавренчук, адвокат, юрист Єдиного центру правової допомоги.

Особливо обвал гривні на собі відчули валютні позичальники, чиї кредитні зобов’язання в переводі на гривню зросли в кілька разів.

Крім цього НБУ належним чином не контролював діяльність банків: він не виконав свої зобов’язання в частині видачі банкам ліцензій, замість них видавалися письмові дозволи і лише після того, як цей факт набув розголосу, Нацбанк почав знову працювати з ліцензіями.

В рамках позовної заяви розглядається протиправна діяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів до ПАТ «УкрСиббанк», АТ «ОТП Банк», ПАТ «Перший Украінсткій Міжнародний Банк», ВАТ «Універсал Банк», ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК» ПАТ «Альфа-Банк »ПАТ« Райффайзен Банк Аваль », ПАТ« Сведбанк », ПАТ« ВТБ Банк », ПАТ« Фідобанк », ПАТ КБ« Приват Банк », ВАТ« Украсоцбанк », ВАТ КБ« Надра », ВАТ« Платинум Банк », ПАТ« ПроКредит Банк », АТ« Дельта Банк », АТ« Ощадбанк », ВАТ« КБ «Хрещатик», ВАТ «Банк Траст» та інших банків.

-В розрізі всіх цих норм ми просимо Нацбанк реструктуризувати кредити в національну валюту, згідно з курсом валют, який був на момент видачі кредитів, а після перерахунку, переплачені позичальниками кошти повернути, — пояснює правозахисник.

Сьогодні під час засідання суд ухвалив рішення залучити до стороні позивача банківські установи, так як рішення по цій справі може вплинути на їх інтереси і зобов’язання. Національний банк виступив проти такої ініціативи.

Поділитись в соцмережах: