Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Вкладникам 200+

Останнім часом кількість банків, в якому «зависають» депозити фізосіб невгамовно зростає. Що робити, якщо сума вкладу більше 200 тис. грн.?

Відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», розмір гарантованої суми відшкодування за вкладами з депозитними Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), включаючи відсотки, становить 200 тис. грн. Вкладником в одному банку може бути відкрито відразу кілька депозитів. Головне, щоб загальна сума не перевищувала 200 тисяч. Якщо грошей більше, шанси їх отримати є, хоча і не дуже великі. Та й чекати ту частину суми, що понад 200 тис грн, доведеться довго. Особливо звернемо увагу, що 200 тис грн — це ліміт відповідальності Фонду за вкладами в одному банку. Для отримання сум понад 200 тис грн, необхідно подати заяву уповноваженій особі банку, щоб бути включеним до реєстру кредиторів. Зробити це треба протягом 30 днів з моменту публікації інформації про відкликання банківської ліцензії проблемного банку в офіційних джерелах. Якщо вкладник з поважних причин не встигає подати заяву в термін, він може бути включений в список кредиторів лише за рішенням суду. Більше детальніше тут.

Згідно ст.52 (Черговість та порядок задоволення вимог до банку, оплата витрат та здійснення платежів) Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» , вкладники, депозити яких перевищують гарантовану суму, тобто більше 200 000 гривень знаходяться четвертій черзі в черговості задоволення вимог кредиторів банку.

Слід заявити з повною відповідальністю, що отримати кошти вкладникам 200+ фактично не реально, в Україні відомо всього декілька банків, які змогли задовольнити такі вимоги, але це банки дуже малі, в них не значний розмір депозитного портфелю, що дозволяє за рахунок активів покрити вимоги кредиторів в повному обсязі. Тому після введення тимчасової адміністрації в банк шанси повернути кошти в сумі, що перевищує 200 тис. грн, вкрай малі, а тому слід врахувати це перед розміщенням вкладу.

Разом з тим зазначаємо, що задоволення вимог кредиторів банку здійснюється за рахунок коштів, одержаних в результаті реалізації майна банку у черговості відповідно до ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Якщо коштів не вистачає для повного задоволення вимог певної черги, вимоги задовольняються пропорційно до суми вимог.

Вимоги, які не були включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню не підлягають і вважаються погашеними.

Юристи Центру будуть надавати поради щодо можливих шляхів повернення кошів.

Порядок подачі кредиторських вимог тут.

200

Поділитись в соцмережах: