Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Вкладники направили звернення нардепам стосовно діяльності Гонтаревої

Вчора в прес-центрі «Інтерфакс-Україна» пройшла прес-конференція стосовно тиску, що чиниться главою Національного банку України Валерією Гонтаревої на судові органи України. Чи не спускати з рук протизаконні дії голови Нацбанку попросили ВСУ, ГПУ і нардепів.

-Поруч з корупційними скандалами національного регулятора виробляється ще й тиск на судову систему України, — повідомив на початку прес-конференції заступник голови ГО «Громадський контроль банків», адвокат Арсен Маринушкіна.
Арсен Маринушкіна розповів про безцеремонне листі, в якому Гонтарєва, користуючись своїм політичним статусом, дає вказівки голові Верховного суду України, щоб той зобов’язав суди приймати судові рішення виключно на користь НБУ. Такі дії, за словами правозахисника, викликані тим, що суди почали масово приймати судові рішення на користь неплатоспроможних банків, визнаючи протиправними дії державного регулятора.

Суспільні дуже стурбована таким ставленням до правосуддя національного банку України. Ми хотіли б, щоб громадськість надала максимальну публічність цими фактами, так як такі дії НБУ переходять усі можливі межі. Виходить, що вкладники вже навіть не можуть захистити свої інтереси в судах, тому що на них здійснюється тиск з боку голови Національного Банку України, — зазначає Маринушкіна

Вчора ініціативні групи вкладників і громадські організації звернулися до глави Верховного суду України з проханням дотримуватися незалежної позиції при розгляді справ, де стороною виступає НБУ. Разом з цим громадські працівники попросили суддів звернутися до генерального прокурора України з особистими зверненнями стосовно наявності втручання в діяльність суддів з боку НБУ.

-Ми Вважаємо, що звернення до судів має відбуватися виключно процесуальним способом. Також громадські об’єднання направили звернення до 50 народних депутатів України з проханням звернутися з повідомленням про скоєння кримінального правопорушення в Генеральну прокуратуру України. Подані відповідні заяви до Громадської ради доброчесності і Вища рада правосуддя, — повідомив Арсен Маринушкіна.

Поділитись в соцмережах: