Рус / Укр

095-44-84-094

Телефон гарячої лінії

 

ЄДИНИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

"Безопаснее всего можно удвоить свои деньги, свернув их вдвое и положив в собственный карман" - Фрэнк Хаббард

Як на сьогоднішній день відшкодовуються вклади в іноземній валюті?

До Правової приймальні Єдиного центру правової допомоги щоденно надходять звернення від ошуканих вкладників. Хтось з них повідомляє про противоправні дії банків, а хтось просить надати відповідь на актуальні для більшості ошуканих вкладників і позичальників питання. Юристи Єдиного центру правової допомоги надають відповіді на питання вкладників. Відповіді на питання, які задаються найчастіше ми будемо публікувати в рамках розділу «Правовий лікнеп». 

В мене є банківський вклад в іноземній валюті, яким чином здійснюється відшкодування (виплата коштів) коли банк оголошено неплатоспроможним?

(Михайло Семенович, м. Дніпр)

Відповідь: Відповідно до частини 5 статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.

У разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за вкладами, включаючи відсотки, на день початку процедури ліквідації банку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті здійснюється в національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день початку ліквідації банку.

Нагадаємо, що на сайті Єдиного центру правової допомоги ошуканним вкладникам та позичальникам надаються безкоштовні консультації в Правовій приймальні. Також питання, скарги та звернення приймаються за номером горячої лінії: 0800-40-10-20.

Поділитись в соцмережах: